...

Ponad 200.000,00 zł na sport dla otwockich uczniów!!!

Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka wspólnie z przedstawicielami Rada Miasta Otwocka, wręczył dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego vouchery, na zakup sprzętu sportowego dla otwockich szkół podstawowych.
– Zależy nam, żeby cały czas podnosić poziom lekcji wychowania fizycznego uczniów szkół podstawowych. Zwłaszcza teraz, po pandemii jest to kluczowe działanie jeśli chodzi o nasze miasto. Reaktywowaliśmy już SKS-y, teraz wspólnie z radnymi jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o poprawę infrastruktury sportowej w Otwock, miasto z dobrym klimatem. Będziemy realizować m.in. budowę krytego basenu i modernizację bazy sportowej OKS – mówi prezydent Jarosław Margielski.
Dyrektorzy szkół, po konsultacji z nauczycielami wychowania fizycznego, wystąpili z wnioskami do miasta o konkretne kwoty na zakup sprzętu sportowego, który umożliwi uczniom powrót do sprawności fizycznej. Rada miasta przeznaczyła z budżetu Otwocka na ten cel 201 tys. 232 zł? W czasie wakacji szkoły skompletują potrzebny sprzęt, aby od września br. uczniowie mogli już z niego korzystać. Na liście potrzeb są m.in.: piłki, siatki, płotki, stroje sportowe. ????
Vouchery dyrektorom szkół i nauczycielom wręczyli: prezydent Jarosław Margielski, wiceprzewodniczący rady miasta Arkadiusz Krzyżanowski, przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu radna Joanna Chmielewska, przewodniczący komisji budżetu i finansów radny Jarosław Łakomski oraz dyrektor Oświata Miejska w Otwocku Grzegorz Michalczyk.
Pomoc finansowa dla poszczególnych szkół?
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.